Po czym poznać dobry skórzany pasek do spodni?

Pasek do spodni stanowi nieodłączny element praktycznie każdej męskiej stylizacji. To dodatek, który może sprawić, że Twój wizerunek i styl bardzo dużo zyska lub niestety, gdy będzie nieodpowiedni, bardzo dużo straci. Niezależnie od tego, czy zakładasz ubranie casualowe, gdy wychodzisz na spotkanie ze znajomymi, czy idziesz na bardziej oficjalne spotkanie, gdzie obowiązuje strój biznesowy, pasek to dodatek, na który warto zwrócić uwagę, tym bardziej że nie kupujemy go codziennie.

 

Jaki rodzaj skóry do dobrego paska?

Rodzajów skór jest wiele: licowe, zamszowe, nubuk, anilinowe, nappalan i inne. Do pasków eleganckich i ponadczasowych, gdzie liczy się jakość najlepiej nadaje się jednak skóra licowa. Ma ona bowiem bardzo dużą odporność na zabrudzenia i wilgoć, przez co jest nazywana długowieczną. Dodatkowo pozwala ona uzyskać paskom piękną głębię kolorów.

 

Jaka klamra?

Aby pasek był ponadczasowy i zawsze elegancki klamra również musi taka być – prosta i bez zbędnych udziwnień. Wszelkiego rodzaju krzykliwe elementy typu ogromne napisy z nazwą projektanta, ćwieki, czy cekiny eleganckiemu facetowi po prostu nie pasują.

 

Jak dobrze dobrać rozmiar paska?

Wybór rozmiaru paska to bardzo ważna kwestia, ponieważ zbyt duży nie będzie spełniał swojej funkcji podtrzymywania spodni, a zbyt mały po prostu będzie sprawiał ból poprzez zbyt mocne ściśnięcie naszego ciała.

Przyjęło się, iż pasek powinien być zapinany na środkową dziurkę. Stąd też wzięły się ich określone rozmiary. Na przykład rozmiar paska 90 jest mierzony od środkowej dziurki paska do początku klamry.

Wybór dobrego rozmiaru musimy zacząć od pomiaru obwodu w pasie, w miejscu, w którym standardowo nosimy pasek. Pomiaru dokonujemy na stojąco. Wynik jaki otrzymamy porównujemy z tabelą poniżej i wybieramy odpowiedni rozmiar.

 

Obwód w Pasie 90 cm – 93 cm 94 cm -98 cm 99 cm – 103 cm 104 cm – 107 cm 108 cm – 110 cm
Rozmiar Paska 90 cm 95 cm 100 cm 105 cm 110 cm

 

Czego unikać jak ognia?

Naprawdę dobre paski robione są z jednego kawałka skóry licowej. Mają one zachowaną strukturę włókien materiału i ich naturalne właściwości. Niestety jest ich coraz mniej na rynku, bo coraz częściej pojawiają się paski:

  • klejone z dwóch kawałków, gdzie jedną część może stanowić tak zwana mielonka, czyli zmielona skóra z klejem, gdzie wypełnienie stanowi np. tektura,
  • z “eko-skóry” czyli po prostu tworzywa sztucznego, które ma imitować prawdziwą skórę,
  • paski z dwoiny, czyli gorszej i mniej wytrzymałej części skóry stanowiącej odpad po skórze licowej.

Dlaczego w ogóle takie paski się produkuje? Ponieważ są tańsze i częściej się psują, przez co klient musi kupić kolejny pasek… Poniżej zdjęcia rozklejających się pasków, które sami kiedyś mieliśmy.

 

Kupię tańszy pasek to zaoszczędzę… Czy aby na pewno?

Często myślimy, że jak kupimy coś taniej, to zaoszczędzimy i wielokrotnie się to sprawdza, ale nie w przypadku rzeczy, które mają nas reprezentować i być na lata. Tutaj jest zupełnie inaczej. Wyobraź sobie, że kupujesz klejony pasek za 50 złotych lub mniej. Z naszego doświadczenia wynika, że takie paski (jak na powyższych zdjęciach) zazwyczaj rozpadają się po 3 – 4 miesiącach noszenia, czyli w ciągu roku musisz kupić 3 lub 4 nowe paski, wydając na nie łącznie 150 – 200 złotych. Nie wspominając o Twoich nerwach i złości, że znów coś się popsuło.

Tymczasem dobrej jakości pasek kosztuje około 100 – 150 złotych i więcej. Tak więc kupując pasek, załóżmy za 100 zł, oszczędzasz 50 – 100 zł w skali jednego roku w porównaniu do tego, gdybyś miał kupić 3-4 tanie klejone paski. Teraz pomyśl ile oszczędzasz nosząc pasek dobrej jakości w skali kilku lat… Na co mógłbyś wydać takie pieniądze?

 

Podsumowanie

Ponieważ obecnie bardzo nie podobają nam się praktyki firm oferujących “paski ze skóry” bez jakości, tylko dlatego, że jest to podyktowane chęcią większego zysku, postanowiliśmy stworzyć własny klasyczny model.

Paski ZIGNER™ wykonywane są ręcznie, w 100% z jednego kawałka długowiecznej skóry.

W ofercie posiadamy dwa uniwersalne kolory, które możesz nosić zarówno na co dzień w stylu casual, jak i do garnituru na bardziej formalne okazje.

BRĄZOWY

CZARNY

 

Chcieliśmy, aby klamra w pasku była prosta i nadawała mu jeszcze większej elegancji.

Boki paska są ręcznie malowane specjalnym lakierem, aby dodać większej trwałości, estetyki i stylu.

Wszystko starannie zapakowane w firmowe pudełko ZIGNER™ idealnie nadające się na prezent.

Cena?

Paski tej klasy mieszczą się w przedziale cenowym między 150 zł, a 200 zł i więcej. Ze względu na to, że zależy nam, aby jak największa ilość mężczyzn nosiła rzeczy naprawdę dobrej jakości, ustaliliśmy cenę na poziomie 140 zł, a dodatkowo, za to, że jesteś osobą, która mogłaby nam pomóc przyczynić się do naszej misji, chcielibyśmy zaoferować Ci pasek w cenie:

139,90 zł   109,90 zł

Czy to dużo za taką jakość? Oceń sam…

 

Zła wiadomość

Niestety ze względu na to, że paski są ręcznie robione posiadamy ich ograniczoną ilość. Reklama na jego temat dociera obecnie do kilkudziesięciu tysięcy osób i nie możemy zagwarantować, że będzie na stanie, tym bardziej, że wiele osób oprócz zakupów na stronie sklepu składa swoje zamówienia dzwoniąc do nas lub pisząc maila. Jeśli okaże się, że ktoś już wykupił pasek w Twoim kolorze i rozmiarze, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Kliknij teraz poniżej w kolor, który Ci się podoba, żeby sprawdzić czy jest jeszcze dostępny w Twoim rozmiarze.

 

 

 

 

Dodane przez ZIGNER