Jaki pasek do spodni wybrać?

Męski pasek do spodni jest dziś ikoną i symbolem. To część garderoby, którą wybieramy najczęściej i to niezależnie od okazji. Sam pasek zmienił swoje przeznaczenie i dziś, zamiast być typowo praktycznym rozwiązaniem przytrzymującym spodnie w odpowiednim miejscu, stał się elementem ozdobnym. Jak wykorzystać pasek do danej stylizacji? Jak dopasować go do okazji? W jaki sposób wybrać właściwy materiał, by zachwycić stylem i wyczuciem smaku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Krótka historia paska do spodni

Przez lata pasek używany był tylko w oficjalnych okazjach i uznawany był za typowo praktyczne akcesorium, które nie powinno rzucać się w oczy. Przegrywał wówczas z szelkami, które mężczyznom wydawały się wygodniejsze. Z czasem jednak estetyka wzięła górę i okazało się, że noszenie paska może w sobie łączyć obie cechy – estetyczną właśnie oraz praktyczną. Tak zaczęła się dominacja męskich pasków, która trwa do dziś. 

Skórzane paski do spodni

Przez lata skóra jako materiał wytwarzania pasków zdecydowanie zdominowała rynek. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż pasek skórzany męski to klasyka gatunku. Materiał ten jest jednym z najbardziej wdzięcznych, doskonale dopasowany do męskiego looku. Paski skórzane są wytrzymałe, efektowne i do tego nadają się nie tylko do sytuacji bardziej oficjalnych, ale także tych mniej eleganckich, a bardziej casualowych.

Paski z innych materiałów

Z czasem na rynku, obok pasków skórzanych robionych z lica zaczęły pojawiać się także paski ze skórzanego nubuku, zamszu czy później z tkanin czy sztucznych włókien. Te ostatnie są traktowane głównie jako ciekawostka, ponieważ w wyglądzie, elegancji i wytrzymałości nie mogą konkurować ze skórą licową. Nie należy ich jednak do końca dyskredytować, gdyż finalnie dużo zależy od tego co chcemy osiągnąć w swojej stylizacji. 

Paski różnych szerokości i rozmiarów

Podstawową różnicą w paskach, nie tylko skórzanych, jest ich szerokość i rozmiar. W wersji najbardziej klasycznej i eleganckiej mamy do czynienia z męskim paskiem skórzanym dość wąskim – ok. 3,5 cm i bez widocznych przeszyć, ale za to ze stonowaną, prostą klamrą. Nieco bardziej ekstrawaganckie są paski z widocznymi przeszyciami wzdłuż długości paska, wielokrotnie w kolorach ze sobą kontrastujących, by nadać wyglądowi nietypowy charakter. Kilka stopni niżej w klasyfikacji elegancji paska znajdują się paski szersze np. 4 cm oraz superwąskie np. 2 cm. To rozwiązanie na poziomie, ale bardziej na co dzień do miasta niż do pracy czy na elegancki bankiet.

Kolory pasków dla mężczyzn

Istotną rolę przy wyborze odpowiedniego modelu paska odegrać może także jego kolor. Wśród pasków męskich możemy wyróżnić dwa klasyczne: pasek brązowy oraz pasek czarny, choć coraz częściej pojawiają się także inne odcienie tego rodzaju pasków. Na skórze kolory pasków są jednak najlepiej odwzorowane i wyglądają naturalnie, a przy tym pasują doskonale do większości męskich stylizacji, czego nie można powiedzieć o paskach plecionych, nubukowych czy z materiału.

Promocja!

Pasek Skórzany – universal brown

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Promocja!

Pasek Skórzany – universal black

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Paski w stylu casualowym

Niezwykle interesującym segmentem, jaki możemy zaobserwować w pasku skórzanym, jest pasek nieformalny. Mają one nieco większą szerokość niż paski typowo formalne, posiadają często różną barwę, zmieniającą się w okolicach brzegów i są matowe, bez widocznych, starannych przeszyć. Pasują doskonale do jeansów i trampków w stroju codziennym. Obecność koszuli nie jest tu obowiązkowa.

Zabawa klamrami – sytuacje formalne

Ciekawym wyborem jest także decyzja odnosząca się do klamry. Dzisiejszy rynek daje nam przynajmniej kilka możliwości, jeśli chodzi o zapięcia. Klasyczna, prosta, metalowa klamra to strój oficjalny, elegancki. Klamra zaciskowa, zdobiona, często srebrna może być noszona do garnituru, ale bardzo często nadaje się także do strojów nieco mniej eleganckich, ale wciąż dość formalnych.

Klamry do noszenia codziennego

Nieformalne paski mogą mieć szereg różnych rozwiązań w tym guście. Jednym z ostatnich krzyków mody jest dobór paska z klamrą w kształcie kotwicy w stylizacji preppy wraz ze swetrem i brązowymi spodniami. W tym wypadku możliwości tak naprawdę istnieje mnóstwo i wszystko zależy od stylu stroju oraz fantazji.

Wybór dobrego paska do spodni to dość trudne zadanie. Nie ma on bowiem tylko podtrzymywać spodni w miejscu, ale także stanowić uzupełnienie stylizacji. Warto o tym pomyśleć zakładając pasek i dopasowując go zarówno do spodni, jak i do całej stylizacji. Mimo, że jest to akcesorium często używane, to może stanowić języczek u wagi Twojego ubioru.

Dodane przez ZIGNER