Jaka będzie przyszłość płatności i portfeli ze skóry?

Jest maj 2020 roku, środek pandemii koronawirusa w Polsce. Ludzie po mału wracają do biur i normalnego trybu życia. Blisko trzy minione miesiące wpłynęły jednak znacząco na zachowania zakupowe i płatnicze każdego z nas. Pytanie co się zmieniło i jak zmieni się jeszcze?

Płatności przed pandemią covid-19

Do tej pory spokojnie chodziliśmy po ulicach, wchodziliśmy do sklepu czy galerii handlowej bez maseczki, bez mierzenia temperatury ciała przed wejściem. Spokojnie chodziliśmy po sklepie bez ograniczeń dotyczących odległości i obawy o to, że ktoś nagle kichnie albo kaszlnie. Finalnie wybieraliśmy rzecz, którą chcieliśmy kupić i szliśmy dziarskim krokiem do kasy, która nie miała jeszcze szyby z plexiglassu. Tu dochodzimy do punktu, w którym chcemy zapłacić i gdzie zazwyczaj występowały 3 możliwości:

  • Karta
  • Gotówka
  • Telefon

Którą metodą Ty najczęściej płaciłeś?

U większości osób w pierwszej kolejności była to karta, później gotówka a na samym końcu telefon. Pytanie dlaczego karta na pierwszym miejscu? Bo prościej, szybciej, łatwiej i jest mniejsze ryzyko przenoszenia różnego rodzaju szkodliwych drobnoustrojów. Ponadto trend w modzie jakim jest minimalizm i związana, z tym chęć posiadania tylko niezbędnych kart powoduje, że od gotówki odchodzi się w coraz większym stopniu. Portfele z gotówką i bilonem są cięższe i dodatkowo wypychają kieszenie spodni czy marynarki. Natomiast portfele typu slim są cieńsze ale jednocześnie pojemne i mieszczące najpotrzebniejsze karty czy gotówkę.

Na samym końcu była płatność telefonem. Niska popularność tej metody wynika z kilku powodów. Pierwszym jest konieczność posiadania nowego typu telefonu obsługującego taki rodzaj płatności. Drugim konieczność posiadania niezbędnych aplikacji w telefonie i trzeci powód to obawa przed działaniami hakerów i tym, że ktoś włamie się do naszego telefonu i wykradnie dane dostępowe do konta.

Płatności po koronawirusie

Gdy cała epidemia minie główne sposoby płatności pozostanę te same. Bardzo uwypukli się jednak trend i to, że płatności gotówkowe będą jeszcze bardziej marginalizowane na rzecz płatności dokonywanych kartą. Za kartą przemawia dodatkowo większa wygoda i przede wszystkim zdecydowanie mniejsza skłonność do przenoszenia się bakterii i wirusów. Stopniowo na znaczeniu będą zyskiwały również płatności telefonem przez fakt, że praktycznie każdy z nas posiada to urządzenie cały czas przy sobie.

Przyszłość płatności i portfeli

Jak zatem będziemy płacili w odległej przyszłości?

To temat niewątpliwie bardzo ciekawy i mocno futurystyczny ale warty uwagi. Rozwiązania jakie powstają i już się o nich mówi to płatności, gdzie w kartach zamiast standardowego kodu PIN jako potwierdzenie transakcji będzie potrzebny odcisk palca lub skan Twojej twarzy. W jeszcze odleglejszej przyszłości formą płatności może być chip, który każdy z nas będzie miał zaszyty pod skórą np. na dłoni i wychodząc ze sklepu automatycznie pieniądze będą pobierane z konta. Kasy jakie znamy obecnie prawdopodobnie nie będą już w ogóle istniały. Na szczęście perspektywa chipów jest dość odległa – przynajmniej na 10-15 lat.

Jak płatności będą wyglądały w najbliższej przyszłości?

Przez fakt obecnej sytuacji wirusologicznej i myślenia o tym co bliżej nas, płatności kartą będą jeszcze bardziej zauważalne. Dbając bowiem o bezpieczeństwo oraz zdrowie swoje i tych których kochamy w dużej mierze będziemy płacić kartami a niżeli gotówką. Dzięki temu w mniejszym stopniu będziemy narażeni na obcowanie z wirusami, które przez gotówkę czy monety przenoszone są z wielką łatwością. W końcu nie wiesz kto i gdzie trzymał dany pieniądz, a w przypadku swoich kart zawsze jesteś pewien kto je miał w ręku i gdzie wcześniej były trzymane.

Gdzie zatem chowasz swoje karty?

Pewnie w portfelu ze skóry lub materiału. Może w jakimś etui na karty. Istotne jest bowiem nie tylko to czym płacisz ale i gdzie trzymasz swój plastikowy pieniądz.

Przyszłość portfeli ze skóry

Obecnie korzystając w większej mierze z kart będziemy odchodzić od grubych i wypchanych portfeli. Jest to jednak doskonała szansa i czas by przejść na nowoczesny i cienki portfel slim, który pomieści najważniejsze karty a przy tym będzie go można dyskretnie schować w kieszeni. Portfel Slim najlepiej aby był wykonany z dobrej jakości skóry, ponieważ nada mu to elegancji i ponadczasowości, a Ty zawsze będziesz modny. Cienki skórzany portfel powinien mieć także odpowiednią ilość przegródek aby wszystkie Twoje karty na których Ci zależy mogły się tam znaleźć. Jeśli jeszcze nie masz takiego portfela ze skóry, a chciałbyś taki mieć to być może zainteresują Cię nasze ręcznie wykonywane portfele.

Tutaj link gdzie możesz je zobaczyć: https://zigner.pl/portfele/

Dodane przez ZIGNER