Szelki czy pasek ze skóry? Powody i sposoby na spadające spodnie.

Spadające spodnie – jak temu zaradzić?

Problemy z niedopasowanymi ubraniami ma coraz większa część społeczeństwa, jednak największym z nich są spadające spodnie. Wahania wagi, utrata kilogramów, a także fakt, że odzież dostępna w popularnych sieciówkach ma bardzo często te same fasony dopasowane jedynie do kilku typów budowy ciała, sprawiają, że spadające spodnie doskwierają nam właściwie codziennie. Niestety nie każdego stać na to, aby zamówić idealnie dopasowane spodnie u krawca, a dobór właściwego fasonu i rozmiaru może zająć sporo czasu. Jakie są tego przyczyny?

 

Przyczyny spadających spodni

Mimo tego, że problem spadających spodni dotyka większości z nas, to przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze wraz z sugestiami, jak rozwiązać tego typu problemy.

  1. Niewłaściwie dopasowany fason – każdy człowiek ma nieco inną sylwetkę, a sklepy odzieżowe nie są w stanie zaproponować wszystkim klientom odpowiednich dla nich modeli spodni. Mimo dostępności różnych fasonów – slim, slim fit, proste, dzwony itd. – nadal zdarzają się sytuacje, że żaden z nich nie jest właściwy. Coraz większą popularnością cieszą spodnie z podwyższonym stanem, które stanowią dobry wybór dla osób z szerszymi biodrami.Aby uniknąć problemu niewłaściwego fasonu, najlepiej udać się do kilku sklepów z ubraniami, przymierzyć różne modele, wykonać kilka ruchów w każdym z nich i dopiero wtedy wybrać te właściwe. Nie powinny być one za ciasne ani za luźne, poruszanie się i siedzenie w nich musi być komfortowe. Warto poprosić o pomoc kogoś zaufanego – partnera, partnerkę lub inną znajomą osobę. Pomoże nam ona określić, czy spodnie odpowiednio się układają np. z tyłu. Oczywiście nie ma przeszkód, aby poprosić o radę pracownika sklepu, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zależy mu na tym, aby sprzedać produkt, więc jego opinia może nie być obiektywna..
  2. Utrata kilogramów i zmniejszenie obwodu pasa – to chyba najpopularniejsza przyczyna spadających spodni. Obwód w pasie jest bardzo newralgiczny, jeśli chodzi o wahania wagi. Nawet niewielkie straty mogą prowadzić do tego, że spodnie będą po prostu za luźne.Bardzo częstym, a jednocześnie najłatwiejszym do zastosowania rozwiązaniem jest użycie paska do spodni. Inną możliwością są oczywiście tradycyjne szelki, jednak nie nadają się one do każdego modelu spodni. Pasek skórzany męski nie dość, że poprawia komfort codziennego noszenia spodni, to jest także stylowym dodatkiem w garderobie. Odpowiednie pielęgnowanie galanterii pozwala cieszyć się skórzanym paskiem przez wiele lat. O tym jak dbać i przechowywać skórzany pasek do spodni napisaliśmy osobny artykuł: https://zigner.pl/porady/jak-przechowywac-skorzany-pasek-do-spodni/

 

Pasek? Szelki? A może połączenia paska i szelek?

Niekiedy można spotkać się z połączeniem paska i szelek. Jednak zdecydowanie nie wygląda to elegancko, a poza tym jest całkowicie zbędne. Pasek męski i szelki pełnią dokładnie tę samą funkcję – zapewniają podtrzymanie spodni na właściwym miejscu – dlatego nie należy zakładać obu tych dodatków jednocześnie. Wyjątkiem jest pas hiszpański, który można połączyć z szelkami, jednak zakłada się go wyłącznie do smokingu.

Szelki z pewnością wysmuklają sylwetkę, mogą jednak być uznawane za nieco ekstrawaganckie i nie każdy będzie się w nich czuł komfortowo. Dlatego też zdecydowanie zalecamy wybór odpowiedniego skórzanego paska do spodni, który spowoduje, że nawet niedopasowane spodnie będą się dobrze układały na ciele i nie sprawią dyskomfortu. Wysokiej jakości skóra jest niezwykle eleganckim materiałem, który dodaje szyku właścicielowi wykonanego z niej paska – zwłaszcza jeśli kolor (najlepiej dobrany do butów) i rodzaj klamry będą odpowiednio dopasowane. Szeroka oferta dostępnych na rynku produktów galanteryjnych z pewnością pozwoli dokonać wyboru nawet najbardziej wymagającemu klientowi. W naszym sklepie paski znajdziecie tutaj: https://zigner.pl/paski/

Promocja!

Pasek Skórzany – universal brown

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Promocja!

Pasek Skórzany – universal black

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Dodane przez ZIGNER