Jaki cienki portfel na karty wybrać?

Jaki cienki portfel na karty wybrać?

Cienkie skórzane portfele zyskują sobie coraz więcej zwolenników. Poza tym, że są niezwykle funkcjonalne, to dodatkowo pięknie wyglądają i pasują do eleganckich stylizacji. Doskonale sprawdzają się podczas balów,  spotkań biznesowych i innych oficjalnych wydarzeń. Ich główną zaletą jest fakt, że są właściwie niezauważalne nawet w niewielkich kieszeniach spodni, garnituru czy cienkiej kurtki.

Nie da się ukryć, że tego typu dodatek ma nieco mniejszą pojemność niż jego klasyczny, grubszy odpowiednik, ale daje to motywację do „wyczyszczenia” portfela i pozostawienia w nim jedynie niezbędnych elementów. Najpotrzebniejsze rzeczy – takie jak karty kredytowe, dowód osobisty, prawo jazdy i banknoty – bez problemu zmieszczą się do cienkiego skórzanego portfela.

Zalety i wady cienkiego portfela

Decydując się na nowy portfel, warto spisać sobie jego najważniejsze cechy i podsumować, czego oczekujemy od danego produktu. Poniżej przedstawiamy podstawowe aspekty dotyczące cienkiego portfela ze skóry:

  • Wytrzymałość – portfel wykonany z wysokiej jakości naturalnej skóry jest akcesorium, które może służyć przez wiele lat. Przy odpowiedniej impregnacji skóry przez cały czas użytkowania będzie się odznaczał nie tylko funkcjonalnością, ale także pięknym wykonaniem.
  • Niewielkie gabaryty nie odznaczają się na ubraniachmęskie portfele bywają naprawdę duże. Niezliczona ilość kart lojalnościowych, dokumenty, zdjęcia, garść monet i banknoty mogą nieestetycznie wypychać kieszenie spodni lub marynarki czy kurtki. Cienkie portfele sprawiają, że ten problem znika.

  • Elegancka, klasyczna budowacienki, skórzany portfel pasuje właściwie do każdej stylizacji. Niezależnie od tego, czy połączysz go z garniturem, czy z casualowym lookiem – zawsze będzie pełnił funkcję eleganckiego dodatku.

  • Ograniczenie bałaganu w dokumentach – zmiana portfela na cieńszy to świetna okazja na uporządkowanie jego zawartości, bo w pewnym sensie wymusza podjęcie decyzji, co tak naprawdę jest niezbędne. Większość kart lojalnościowych posiada wersje mobilne, dlatego nie musisz cały czas nosić ich przy sobie. Wszystkie pozostałe elementy zostaną w domu lub samochodzie, a Ty przekonasz się, że tak naprawdę zupełnie ich nie potrzebujesz.

  • Brak miejsca na monety – to jedna z wad tego rozwiązania. Cienkie męskie portfele często nawet nie mają przegródki, w której można umieścić bilon. Obecnie w większości miejsc istnieje już jednak opcja skorzystania z płatności kartą bankomatową. Często tak jak jest to w Zignerze jako dodatek dla uporządkowania monet oferujemy bilonówki ze skóry.

Istotne elementy portfela

Wybierając konkretny portfel, należy wziąć też pod uwagę kilka estetycznych aspektów. Jednym z ważniejszych jest materiał, z jakiego został on wykonany. Dosyć restrykcyjne podejście do mody męskiej sprawia, że najlepszym wyborem zdecydowanie będzie naturalna skóra. Umożliwia ona odpowiednie dopasowanie do butów i paska, a te elementy właściwie zawsze powinny być tej samej barwy. Skóra licowa uchodzi za najbardziej elegancką, inne rodzaje nie są aż tak formalne i nie zawsze nadają się na oficjalne wyjścia.

Dominujące kolory męskich portfeli od lat są niezmienne. Czerń, brąz i granat pozostają w modzie i to na te barwy najczęściej decydują się mężczyźni. Dlatego szukając uniwersalnego portfela, który pasuje zarówno na oficjalne, służbowe wyjścia, jak i na codzienne, nieformalne spotkania z przyjaciółmi, warto wybrać właśnie jeden z tych podstawowych kolorów.

Wybór płaskiego portfela slim

Czasy, kiedy gruby portfel świadczył niejako o statusie społecznym, dawno minęły. Posiadanie takiego dodatku – zwłaszcza na oficjalnych spotkaniach – jest często uznawane za wpadkę. Dlatego cienki skórzany portfel może być niezwykle urokliwym dodatkiem do męskiej stylizacji. Warto postawić na klasyczny model, bez zbędnych przeszyć, dzięki czemu będzie on niezwykle uniwersalny.

Dodane przez ZIGNER