Jak pielęgnować wyroby ze skóry licowej?

   Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy tylko najwyższej jakości skórę licową. Proces zwany licowaniem, dzięki odpowiedniej obróbce mechanicznej i pokryciu skóry woskami, nadaje skórze niepowtarzalny, szlachetny wygląd. Dzięki temu skóra zyskuje odpowiednią twardość i jest szczególnie odporna na wilgoć oraz zabrudzenia, przez co swoje ulubione produkty ZIGNER™ możesz nosić latami.

Czego unikać?

 • Zamoknięcia skóry. Gdy to jednak nastąpi skórę suszymy powoli w miejscu oddalonym od kaloryferów i wentylatorów.
 • Dużego nasłonecznienia i wysokich temperatur. Skóra może wówczas stawać się sztywna, wysuszona i zacząć pękać.
 • Stosowania preparatów do innych rodzajów skór niż do rodzaju skóry, z której wyrób został wykonany np. preparatu do skóry zamszowej / lakierowanej zamiast do skóry licowej.
 • Przechowywania skór w plastikowych torebkach czy foliach.

 

Kluczem do utrzymania Twojego produktu ze skóry w bardzo dobrym stanie jest jego pielęgnacja. Poniżej kilka wskazówek jak właściwie pielęgnować wyroby ZIGNER™.

 • Drobne zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, jednak nie pocierając intensywnie w miejscach mocno zabrudzonych, aby nie pozostawić na skórze śladów. Domowym sposobem czyszczenia małych zabrudzeń jest również przygotowanie słabego roztworu wody z octem i przetarcie plam.
 • Silne zabrudzenia, które pozostały mimo delikatnego przetarcia wilgotną szmatką usuwamy za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych preparatów do galanterii skórzanej. Działają one wielowarstwowo – zarówno na wewnętrzną, jak i na zewnętrzną część skóry.
 • Po usunięciu zabrudzeń przecieramy skórę bawełnianą szmatką, w celu osuszenia.
 • Impregnacja pomaga nam w zachowaniu miękkości i elastyczności galanterii. Polega ona na nanoszeniu na wyrób odpowiedniego preparatu – zazwyczaj zawierającego pszczeli wosk. Dzięki temu zwiększa się żywotność naszego produktu, który dłużej wygląda jak nowy.

 

Jak pielęgnować nasze paski i portfele ze skóry licowej?

Oprócz systematycznego oczyszczania z zabrudzeń oraz impregnacji należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

 1. Zabieg impregnacji i usuwania z zabrudzeń należy powtarzać co około 2-3 miesiące intensywnego użytkowania wyrobu.
 2. Pamiętaj o tym, że pasek dostosowuje się do kształtu naszego ciała, dlatego wszelkie siłowe próby przywrócenia go do pierwotnego kształtu mogą spowodować jedynie szkodę w postaci naruszenia jego powierzchni, tworzenia się nowych rys czy pękania.
 3. W przypadku portfela nie należy nadmiernie go “wypychać”. W szczególności nie należy wkładać zbyt dużej ilości monet, ponieważ mogą nadmiernie rozciągnąć materiał.
 4. W przypadku stosowania preparatów konserwujących zawsze należy dokonać próbnego użycia, polegającego na tym, aby najpierw środek impregnujący nanieść na mało widoczne miejsca. Dzięki temu zobaczymy jak skóra reaguje na zakupiony preparat zanim naniesiemy go na całą powierzchnię.
 5. Przy czyszczeniu skór matowych i półmatowych pod żadnym pozorem nie należy ich przemoczyć.
   

Mamy nadzieję, że tych kilka prostych porad pomoże Ci lepiej dbać o swoje ulubione wyroby ZIGNER™.

Dodane przez ZIGNER