Jak odróżnić dobry pasek ze skóry naturalnej od paska ze skóry ekologicznej?

Wielu miłośników jakościowych skórzanych produktów na lata zastanawia się jak w świecie podróbek czy różnego rodzaju imitacji nie zostać oszukanym. Jak wybrać jakościowy produkt?  W tym, krótkim ale treściwym artykule podam Ci 7 wskazówek jakimi powinieneś się kierować jeśli szukasz dobrego paska do spodni ze skóry naturalnej. 

Istnieje kilka sposobów na odróżnienie pasków ze skóry naturalnej od ekologicznej. Oto kilka z nich:

  1. Zapach: Dobry pasek ze skóry naturalnej ma charakterystyczny zapach, który jest bardzo trudny do podrobienia. Nie mniej coraz częściej do niektórych produktów ze skór ekologicznych dodawane są zapachy imitujące prawdziwą skórę. Z doświadczenia jednak wiemy, że wprawny miłośnik skór naturalnych na pewno będzie w stanie wychwycić różnice.
  2. Struktura: W paskach ze skóry naturalnej skóra jest bardziej miękka i elastyczna, często z widoczną delikatną porowatą strukturą w przeciwieństwie do skóry ekologicznej. 
  3. Kolor: Paski ze skór naturalnych mają naturalne odcienie, takie jak brąz, beż, czerń itp. Ekologiczna skóra może być nienaturalnie jednolita lub różnić się od naturalnych odcieni skóry.
  4. Przeszycia: Skóra naturalna ma naturalne przeszycia, takie jak linie i pęcherzyki. Ekologiczna skóra może mieć sztucznie wykonane przeszycia lub brak przeszyć.
  5. Ceny: Paski do spodni ze skóry naturalnej wymagają bardziej złożonego procesu produkcji, dlatego są zwykle droższe niż te ze skóry ekologicznej.
  6. Napis na pasku: Paski ze skóry naturalnej mogą być sygnowane napisem: “skóra naturalna”, “real leather” czy “echt leder”.  Oczywiście mogą zdarzyć się nadużycia, jednak na to nie mamy wpływu, dlatego dobrze jest kupować paski od sprawdzonych marek lub tych, które specjalizują się w galanterii skórzanej. 
  7. Po zakupie: Skóra naturalna z upływem czasu może się zmieniać, nabiera patyny i niepowtarzalnego charakteru. Skóra ekologiczna zazwyczaj nie posiada tego typu zmian. Dodatkowo bardzo często z wiekiem skóra ekologiczna zaczyna pękać i się kruszyć.

Mam nadzieję, że zestaw powyższych punktów pomoże Ci sprawdzić czy kupiłeś dobry skórzany pasek do spodni. Jeśli jednak nadal masz jakieś wątpliwości to śmiało możesz to nas napisać lub zadzwonić, na pewno pomożemy. W przypadku naszej marki ZIGNER śmiało należy powiedzieć, że posiadamy tylko i wyłącznie paski z jednego kawałka skóry naturalnej, dlatego po zakupie będziesz czuł piękny zapach skóry czy zobaczysz unikalną dla Twojego paska strukturę i kolor. 

Kliknij i wybierz swój dobry pasek do spodni.

Dodane przez ZIGNER