Cienki Portfel ze skóry vs. gruby skórzany portfel

Problem z wypchanymi kieszeniami, czyli narodziny cienkich portfeli.

Idea skórzanych portfeli projektowanych w stylu slim zrodziła się naturalnie w toku ewolucji i tego jak obecnie żyjemy. Kiedyś niezbędny był portfel z milionem kart lojalnościowych, dużą ilością gotówki i sporą liczbą złotych monet, bo nie było wiadomo czy Pani w sklepie będzie miała jak wydać resztę 🙂 Przez to, delikatnie mówiąc, męski portfel robił się pokaźnych rozmiarów, co nie zawsze jednak wiązało się z tym, że gruby męski portfel oznaczał dużą ilość pieniędzy, które się w nim znajdują. Zawsze jednak oznaczał wypchane kieszenie, konieczność ewentualnego noszenia portfela w ręku czy proszenia się, żeby ktoś ten portfel przechował. 

Tak więc finalnie opcje ukrycia tak wypchanego męskiego portfela były zazwyczaj trzy:

  1. Skórzany portfel schowam do kieszeni, ale będę miał wypchane spodnie lub marynarkę, a mój pośladek, udo lub klatka będą wyglądały jakbym ćwiczył na siłowni za dużo na lewą lub prawą stronę
  2. Dobrze, że mam partnerkę, to podrzucę wypchany portfel do jej torebki.
  3. Poszczęściło mi się dzisiaj – biorę ze sobą plecak lub torbę, więc mam gdzie wrzucić portfel.

Wariantów byłoby pewnie i więcej, ale te wydają nam się najczęstszymi, gdzie nasi klienci szukali miejsca dla grubego portfela. Przez takie sytuacje zrodziło się sporo pytań.

Czy ja faktycznie potrzebuję tylu kart, tylu monet, tyle gotówki? Czy ze wszystkiego naprawdę korzystam?

Na to pytanie trzeba oczywiście odpowiedzieć sobie samemu, ale często prawda jest taka, że:

  • teraz nie potrzebujemy już plastikowych kart lojalnościowych, bo możemy mieć wszystkie karty w telefonie np. dzięki bezpłatnej aplikacji stocard – do pobrania z google play lub appstore. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości – nie mamy żadnych korzyści, z tego że piszemy o tej aplikacji. Po prostu zależy nam, aby naszym klientom żyło się prościej 🙂


  • z monet czy gotówki korzystamy coraz rzadziej, bo w większości przypadków płacimy kartą, a coraz częściej samym telefonem.
  • zdjęcie bliskiej osoby – to pozostawiamy do indywidualnej oceny, ale czy naprawdę jest niezbędne skoro zdjęcia bliskich mamy w telefonie? I czy naprawdę tak często patrzymy na zdjęcie w portfelu?

Co zatem finalnie powinien zawierać współczesny cienki portfel?

Według nas i naszych klientów w męskim portfelu przydałoby się mieć:

dowód osobisty,

karty do bankomatu,

trochę gotówki i

ewentualnie dowód rejestracyjny i prawo jazdy jeśli prowadzimy auto.

Przykład takiego portfela poniżej  (Kliknij Tutaj, aby zobaczyć portfel)

Jednym słowem minimalizm, swoboda  i praktyczność to to, co przyświeca konceptowi męskich portfeli slim i zostało ukształtowane przez ewolucję portfeli.

Jeśli też masz dość wypchanych kieszeni i męczy Cię ciągłe noszenie tylu rzeczy w portfelu, a dodatkowo stwierdziłeś, że bliska jest Ci koncepcja praktyczności, minimalizmu i slim designu, to serdecznie zapraszamy Cię do obejrzenia naszych kolekcji cienkich skórzanych portfeli dla mężczyzn. Kliknij Tutaj aby Zobaczyć Kolekcję.

Portfele ZIGNER są stworzone w 5 klasycznych kolorach, jak na zdjęciu poniżej. Zaczynając od dołu kolor: Camel, Light Brown, Mahogany, Dark Brown i Black. Zobacz Wszystkie Kolory Klikając w ten Link.

Jeśli chodzi o same funkcjonalności to nasz skórzane portfele slim możesz nabyć w wersji z miejscem na dowód rejestracyjny, z włoską podszewką lub bez niej, z miejscem na bilon lub bez niego. Wariantów jest sporo i polecamy zapoznać się z nimi w naszym sklepie TUTAJ. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy Was do kontaktu 🙂

Nasi Klienci chętnie wybierają:

Promocja!

Pasek Skórzany – universal brown

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Promocja!

Pasek Skórzany – universal black

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Promocja! skorzany pasek do spodni szeroki brąz główna4

Pasek Skórzany – universal brown wide 4cm

119,90 139,90 

Poprzednia najniższa cena: 119,90 .

Promocja! Czarny pasek ze skóry szeroki 4 cm

Pasek Skórzany – universal black wide 4cm

119,90 139,90 

Poprzednia najniższa cena: 119,90 .

Dodane przez ZIGNER