Gruby portfel ze skóry w kieszeni spodni

Cienki portfel na karty. Koniec zbędnych monet i wypchanych kieszeni!

Nie wszystko co “cienkie” musi być słabej jakości. Czas pożegnać ciężkie monety i wypchane kieszenie. Pora, aby wnętrze portfela ze skóry wypełniły lekkie karty. To wygodny sposób na przechowywanie najważniejszych dokumentów czy legitymacji członkowskich. Podpowiadamy, jak wybrać właściwy model cienkiego etui na karty.

 

 

Bezcenna wartość portfela ze skóry

Przychodzi taki czas w życiu ojca, że musi porozmawiać z synem na osobności. Przekazuje mu wtedy wiedzę dostępną tylko męskim członkom rodziny. Pośród informacji o tym jak budować dom i posadzić drzewo znajduje się szereg zasad, którymi powinien kierować się w życiu prawdziwy dżentelmen. Taki, który z innym eleganckim mężczyzną nie rozmawia o pieniądzach, ale dobrze wie jak dobrać skórzany portfel.

Kultywowanie wielopokoleniowych tradycji należy już niestety do rzadkich zwyczajów, lecz świat potrafi zmierzać też w dobrym kierunku. Papierowe pieniądze zastępują karty bankowe. To jeden z nielicznych przykładów sytuacji, w której plastik okazuje się być lepszy dla ludzkości od papieru. Płatności bezgotówkowe są wygodne i szybsze. Nie trzeba trudzić się ciągłymi wizytami w banku, a przy obecnym tempie życia nawet wypłata z bankomatu staje się już nużącą czynnością.

 

Cienki portfel – wygoda i szyk

Karta bankowa, za którą można nabyć tak wiele, powinna mieć odpowiednie opakowanie. Wygląd portfela slim świadczy o właścicielu. Pomaga podkreślić status społeczny oraz przynależność do grupy zawodowej. Oczywiście można to uczynić poprzez ubranie świetnie skrojonego garnituru, lecz nawet najsmaczniejszy tort potrzebuje pojedynczej wisienki, która zwieńczy apetyczne dzieło sztuki. Nie trzeba żadnego dopowiedzenia, gdy przy kasie mężczyzna sięga do kieszeni po cienki skórzany portfel i wyciąga z niego złotą kartę kredytową. Każdy w sklepie już wie, że oto właśnie płaci człowiek z klasą.

 

Zadaniem portfela jest pomieszczenie zarówno drobiazgów w postaci zdjęć najbliższych, jak i kart, których strzeże się jak oka w głowie. Do aspektów użytecznych należy m.in. rozmiar. O ile zimą w marynarce czy płaszczu znajduje się wiele kieszeni, gdzie można włożyć skórzane etui, to już latem trudno o poręczny schowek. Ponadto dobrze wychowany mężczyzna nie powinien przesadnie szczycić się stanem posiadania. Portfel slim pozwala zachować odpowiednią dozę dyskrecji. Co poza rozmiarem należy wziąć pod uwagę przy zakupie?

 

Ponadczasowy portfel ze skóry

Rynek cienkich portfeli jest szczelnie wypełniony różnymi modelami, lecz ze świecą szukać wśród nich kolorystycznego zróżnicowania. Najlepsze produkty są produkowane z naturalnej skóry. Powoduje to, że mężczyzna zazwyczaj ograniczony jest do wyboru między odcieniami brązu i czerni. Czy należy to traktować jako wadę? Absolutnie nie! Tradycyjna elegancja rządzi się swoimi prawami i nie może zbytnio podążać za trendami.

Do cienkiego portfela ze skóry projektanci mogą jednak dodać designerskie podszewki mając, dzięki temu większe pole manewru. Podobnie klienci, którzy mogą przebierać, szukając modelu dopasowanego idealnie do własnych potrzeb. Dodatkowo sposób otwierania lub liczba przegródek to tylko wybrane aspekty podlegające ocenie przyszłych użytkowników portfela slim. Liczy się także energia, jaka wyzwala się między przedmiotem a człowiekiem w momencie nabycia. Trudna do wyrażenia słowami siła, która daje pewność, że to właśnie ten skórzany portfel posłuży przez lata, a pieniędzy w nim w przyszłości będzie tylko przybywać.

 

Dlaczego wybrać cienki portfel?

Kto jeszcze nie jest przekonany, że portfel slim jest znakomitym rozwiązaniem dla współczesnego dżentelmena, powinien przypomnieć sobie założenia minimalizmu – stylu tak powszechnie stosowanego w aranżacji wnętrz. Bywa nawet wyrazem filozofii życiowej, wedle której należy ograniczać liczbę przedmiotów, jakimi człowiek się otacza. Wokół powinny znajdować się wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy, ponieważ cała reszta tylko przesłania prawdziwy obraz rzeczywistości.

Komu te słowa wydają się bliskie, z pewnością jeszcze cieplej pomyśli o cienkich portfelach skórzanych. Ich zakup to przecież nie tylko przejaw sympatyzowania z minimalizmem, ale także wyraz szacunku dla pracy ludzkiej. Każdy egzemplarz skórzanego portfela został wykonany ręcznie. Posiadanie takiego przedmiotu w kieszeni pozwala cały czas pamiętać o prawdziwej wartości pieniądza, o której łatwo zapomnieć płacąc na co dzień kawałkiem plastiku.

 

KLIKNIJ by poznać nasze stylowe i ręcznie wykonywane portfele SLIM

 

 

Dodane przez ZIGNER