11 ciekawych zabobonów o portfelach i pieniądzach

Czarny kot – to pech i symbol zabobonu, który zna chyba każdy. Przesądów na świecie jest mnóstwo, w zależności od kultury, państwa czy wyznawanej religii możemy spotkać się z przedziwnymi gusłami. My z uwagi na fakt, że naszym klientom oferujemy skórzane portfele i chcielibyśmy, aby zawsze mieli w nich pieniądze, przedstawiamy Wam zabobony dotyczące właśnie pieniędzy. Na początku dziękujemy za Wasze komentarze na Facebooku i maile w prywatnych wiadomościach, bo dzięki Wam poznaliśmy kilkanaście zabobonów, o których wcześniej zupełnie nie słyszeliśmy tak jak ten poniżej:

ZABOBON nr 1 – Koci wąs

Od niego zacznijmy i tutaj podziękowania dla Ewy, która podsunęła nam ciekawostkę ze świata miłośników kotów. Otóż mówi się, że kocie wąsy (fachowa nazwa to wibrysy) pomagają kotom w odbieraniu najdelikatniejszych bodźców ze świata zewnętrznego jak choćby powiew wiatru. Przesąd mówi, aby zebrać wibrysy, które wypadły wcześniej kotu i włożyć je do portfela. Ten amulet ma pomóc zachować pieniądze w portfelu lub portmonetce.

 

ZABOBON nr 2 – Łuski karpia

W Polsce znamy to chyba wszyscy. Wigilijny stół, na talerzach mnóstwo pachnących potraw, a pod talerzami łuski karpia, które włożone na dno portfela mają zapewnić obfitość w pieniądze przez cały rok i będą ochronę przed ich kradzieżą.

 

ZABOBON nr 3 – Grosik na szczęście

Mówi się, że dając komuś nowy portfel w prezencie powinno być w nim kilka grosików na szczęście, bo w przeciwnym razie istnieje szansa bankructwa. Chińczycy wierzą, że ich pieniądze – specjalne monety z dziurką powinny być przewiązane czerwoną nitką na szczęście.

 

ZABOBON nr 4 – Torebka na podłodze

Przesąd znany i bardzo często stosowany przez kobiety. Unikają kładzenia torebki z portfelem na podłodze, bo jak stare gusło mówi „uciekną” z niego pieniądze. Teoretycznie Panowie również nie powinni kłaść plecaków czy aktówek na podłodze.

 

ZABOBON nr 5 – Cieknący kran

Jeśli w domu jest nieszczelny kran i przecieka z niego woda to wraz z nią ( symbolem dobrobytu) uciekają z domu pieniądze.

 

ZABOBON nr 6 – Czerwony kolor

Kiedyś na targi mody zrobiliśmy prototypy damskich portmonetek ze skóry, z włoską podszewką w czterech kolorach, w tym w czerwonym. Ku naszemu zdziwieniu właśnie czerwone portfele był najbardziej rozchwytywane przez Panie. Pytanie dlaczego? Dowiedzieliśmy się, o dwóch aspektach. Pierwszy, że łatwiej ich się szuka w dużej torebce, a drugi był taki, że czerwony portfel przynosi szczęście i zawsze są w nim pieniądze. Ot zagadka rozwiązana.

 

ZABOBON nr 7 – Jeleń

Przy tym przesądzie odetchnęliśmy z ulgą, ponieważ jeleń, który jest w logo ZIGNERa, według chińskich wierzeń przynosi powodzenie i dostatek.

 

ZABOBON nr 8 – Szczęśliwa 8

Ósemka to symbol powodzenia w finansach. Należy zatem mieć w portfelu banknot, który  będzie miał w swojej numeracji 8. Wiadomo, że na świecie banknoty o takim nominale nie są produkowane, dlatego liczy się jak największa ilość tej liczby w numerze seryjnym banknotu.

 

ZABOBON nr 9 – Symbol Żyda

Żyd bardzo często symbolizuje oszczędność, dostatek i pieniądze, dlatego w każdym domu powinna znaleźć się figurka lub obrazek z tą postacią.

 

ZABOBON nr 10 – Brudny portfel

Portfel nie powinien być brudny, zniszczony i mieć przetarć, bo nie będzie on przyciągał gotówki. Jeśli dodatkowo znajdują się w nim jakieś dziury to należy jej jak najszybciej zaszyć (najlepiej złotą nitką) lub po prostu kupić nowy portfel, inaczej będą uciekały z niego pieniądze – dosłownie i w przenośni.

 

ZABOBON nr 11 – Klapa od sedesu

Feng shui to starochińska sztuka porządkowania otoczenia, która między innymi głosi to, że jeśli klapa od sedesu pozostanie otwarta to dorobek właściciela za sprawą złej energii może spłynąć wraz ze ściekami.

 

To by było na tyle jeśli chodzi o przesądy związane z pieniędzmi i portfelami, które najbardziej nas zaciekawiły. Jeśli znacie jeszcze jakieś, o których warto wspomnieć to koniecznie napiszcie w komentarzu pod spodem, na FB lub w mailu. Zawsze chętnie dopiszemy do naszej listy. Dodatkowo zapraszamy Was do obejrzenia naszych portfeli – nowych, czystych z jeleniem na szczęście w logo 😉 Poniżej link.

http://bit.ly/PortfelZIGNER

 

Dodane przez ZIGNER