Jak dobrać rozmiar paska do spodni ?

Wybór rozmiaru paska to bardzo ważna kwestia, ponieważ zbyt długi pasek nie będzie spełniał swojej funkcji podtrzymywania spodni, a zbyt mały po prostu będzie sprawiał ból poprzez zbyt mocne ściśnięcie naszego ciała. Temat wydawałby się prosty jednak dostarcza wielu pytań gdy kupujesz pasek i zastanawiasz się nad jego rozmiarem.

 

Rozmiary pasków a ich długości

Uważaj na różne tabele z rozmiarami pasków

Niestety, gdy chcesz dobrać pasek najczęstszym dylematem jaki się pojawia jest fakt, że na różnych stronach masz różne tabele z rozmiarami pasków. Jedna marka pisze, że wybierając pasek powinieneś zmierzyć całkowitą długość paska razem z klamrą, druga żeby mierzyć pasek bez klamry, trzecia nie ma w ogóle żadnej tabeli a czwarta podaje tabelę typu rozmiarówka w odzieży S,M,L itd. I jak tu dobrać rozmiar paska? Generalnie w takich przypadkach polecamy po prostu zadać pytanie sprzedającemu lub stosować się do jego tabeli rozmiarów. Niestety w przeciwnym razie będzie się to zapewne wiązało z wymianą na rozmiar większy lub mniejszy.

 

Dlaczego rozmiary pasków nie powinny uwzględniać klamry?

Rozmiary pasków mierzone łącznie z klamrą zaburzają bowiem optymalny rozmiar paska męskiego. Klamry mogę mieć różne długości, co automatycznie będzie wpływało na długość całkowitą i będzie zaburzało finalny rozmiar skórzanego paska.

 

Czy rozmiar paska powinien oznaczać długość całkowitą paska ?

Tutaj odpowiedź nie jest jednoznaczna. Oprócz wcześniej wspomnianej klamry, która może zaburzać długość paska, również i sama długość skóry może się od siebie nieznacznie różnić w zależności od modeli jakie posiada dana marka. Dodatkowo różni producenci różnie interpretują długość całkowitą paska. Jedni rozumieją ją jako całkowita długość paska do spodni z klamrą łącznie a inni liczą bez niej.

 

Jakie są poprawne rozmiary pasków męskich?

Przyjęło się, iż pasek powinien być zapinany na środkową dziurkę, ponieważ wygląda to po prostu elegancko. Widać, że właściciel paska zna się na męskiej modzie, bo skórzany pasek męski nie jest ani za długi ani za krótki tylko odpowiednio dopasowany do mężczyzny. Profesjonalne wymiary pasków są zatem liczone od początku klamry paska (ale bez niej) do środkowej dziurki paska– jak w grafice poniżej. Takie rozmiary obowiązuję również w ZIGNER.

grafika zawiera pasek z informacją jak poprawnie zmierzyć rozmiar paska

Od czego zacząć wybór odpowiedniego rozmiaru paska do spodni?

Dobór odpowiedniego rozmiaru należy zacząć oczywiście od pomiarów. Tylko dzięki temu dobierzemy optymalną długość paska. Istnieją dwie proste metody aby to zrobić:

  1. Zmierzyć obwód w pasie lub
  2. Zmierzyć długość paska, który już posiadasz.

 

Jak dobrze zmierzyć obwód w pasie wybierając skórzany pasek?

Wybór dobrego rozmiaru musimy zacząć od pomiaru obwodu w pasie, w miejscu, w którym standardowo nosimy pasek. Przy pomiarze nie możemy siedzieć, ani mierzyć obwodu samych spodni, ponieważ nie pozwoli to nam dobrze dopasować rozmiaru paska. Aby dobrze zmierzyć obwód pasa nie należy również wciągać brzucha lub nadmiernie go wypinać. Postawa powinna być swobodna, naturalna i przede wszystkim stojąca. Rozmiar paska odzwierciedla obwód pasa noszącego.

 

Jak zmierzyć rozmiar paska na podstawie tego, który już posiadasz?

Zmierz pasek skórzany centymetrem krawieckim od początku skórzanej części paska od strony klamry (ale bez klamry) do najczęściej używanej dziurki paska. Dlaczego najczęściej używanej dziurki? Dlatego, że to powie nam, gdzie powinna znajdować się środkowa dziurka w pasku, na którą będziesz się zapinać. Wynik jaki otrzymasz będzie oznaczał jaki rozmiar paska będzie odpowiedni dla Ciebie. Na dole artykułu znajdziesz tabelę rozmiarów pasków. Wystarczy, że porównasz ją ze swoim wynikiem.

 

Jak zmierzyć długość skórzanego paska gdy kupuję go na prezent?

Jeśli kupujemy pasek na prezent i nie chcemy aby osoba obdarowana wcześniej wiedziała co otrzyma najlepiej jest wykorzystać jej stary skórzany pasek i centymetr krawiecki. Dokonujemy identycznych pomiarów jak w punkcie z pytania powyżej. Niezbędne jest zmierzenie noszonego paska od początku skórzanej części paska od strony klamry (ale bez klamry) do najczęściej używanej dziurki paska. Ten wynik pozwoli nam określić rozmiar paska męskiego. Wynik jaki otrzymamy porównujemy z tabelą rozmiarów poniżej i wybieramy odpowiednią długość paska.

 

A jeśli nie znam ani długości paska ani obwodu w pasie?

Wtedy najlepiej skontaktować się z nami bezpośrednio mailowo, na facebooku lub telefonicznie. Postaramy się pomóc 🙂 A jeśli sprawa jest bardzo pilna a my akurat nie możemy odpowiedzieć wówczas lepiej wybrać jest większy rozmiar paska aniżeli mniejszy. Większy rozmiar można zawsze skrócić nawet domowym sposobem, który opisujemy w artykule Jak skrócić skórzany pasek do spodni?

 

Jaki rozmiar paska wybrać? – przykłady

Poniżej rozpisaliśmy kilka przykładów, które powinny Ci pomóc dobrać odpowiedni rozmiar i dać odpowiedź jakiego potrzebujesz paska.

 

Co oznacza rozmiar paska 90?

Rozmiar skórzanego paska 90 oznacza, że obwód pasa noszącego powinien wynosić pomiędzy 89 a 93 cm.

 

Co oznacza rozmiar paska 100?

Rozmiar skórzanego paska 100 oznacza, że obwód pasa noszącego powinien wynosić pomiędzy 99 a 103 cm.

 

Co oznaczają rozmiary pasków ZIGNER? – tabela rozmiarów

 

tabela zawiera rozmiary pasków oraz obwody w pasie

 

Jeśli wolisz wideo to zobacz naszą prezentację, o tym jak dobrze wybrać rozmiar paska na YouTube.

 

 

Kliknij poniżej w kolor paska, który Ci się podoba, żeby sprawdzić czy jest jeszcze dostępny w Twoim rozmiarze.

Promocja!

Pasek Skórzany – universal brown

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Promocja!

Pasek Skórzany – universal black

99,90 119,90 

Poprzednia najniższa cena: 99,90 .

Dodane przez ZIGNER